0
0

نکته طلایی فروش

2279 بازدید

نکته طلایی فروش

 

تعریف بازاریابی

می‌خواهم یک تعریف کلی از بازاریابی ارائه کنم و در خصوص اولین جزء این تعریف، توضیحات مختصری را ارائه کنم.علمای علم بازاریابی می‌فرمایند، بازاریابی فرایند مدیریتی و اجتماعی است که به افراد و گروه‌ها کمک می‌کند،

نیاز‌ها و خواسته‌های خودشان را با فرایند تولید و مبادله رفع کنند. اگر دقت کرده باشید، کلمه‌ی فرایند در این تعریف تکرار شده است، بازاریابی یک فرایند است. مجموعه‌ی اقدام‌ها است و تک اقدام و تک رویداد نیست. فرایندبازاریابی شامل 5 مرحله است. در حالی که فروش و سهم بازار عملکرد شرکت روی آن‌ها بوده است، ارزش ویژه‌ی مشتری نشان‌دهنده‌ی مشتری، نشان دهنده‌ی آینده‌ی آن است. امیدوارم که فرایند بازاریابی را به نحو مطلوبی و بر اساس 5 اصلی که گفته شد، رعایت کنید و شرکت را سودآوری نهایی برسانید.

شرکت‌ها مشتریانشان را می‌شناسند و برای آن‌ها فایده ایجاد می‌کنند، روابطشان را با آن‌ها مستحکم می‌کنند و در مرحله‌ی آخر شرکت‌ها پاداش و عرضه‌ی بیشتر به مصرف کنندگان را به دست می‌آورند.

– لبخند زدن و بشاش بودن از مهم ترین ویژگی های فروشنده است. لبخند بزنید و بگذارید احساس خوب شما به مشتریان سرایت کند.

– بیش از اندازه سخنرانی نکنید. سکوتی استراتژیک پس از شنیدن پرسشی مهم یا پاسخی قاطع به سوالِ مشتری می تواند در فرآیند فروش بسیار مهم باشد.

– برای فروش بیش از اندازه اصرار نکنید و در صورت عدم موافقت مشتری سعی کنید بفهمید که روند فروش کجا و به چه دلیلی متوقف شده است.

– سعی نکنید دانش و اطلاعات خود را قبل از پرسش مشتری به رخ او بکشید. شما باید برای مشتری سوال ایجاد کنید و پس از اینکه از شما سوال پرسیده شد، پاسخ بدهید.

– خوب شنیدن را یاد بگیرید و بدانید که بهترین فروشندگان کسانی هستند که از بقیه گوش شنیدن بهتری دارند؛ چون هوشمندانه شنیدن شرط اول فروش موفق است.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://sq-iran.com/?p=107

باکس دانلود

راهنما

تیم آموزشی براتعلی بابائی برای تهیه این دوره آموزشی هزینه های مادی و معنوی زیادی متحمل شده ست. لذا درخواست می گردد با حس مسئولیت پذیری،رعایت اخلاق حرفه ای،الزامات شرعی و قانونی، با پرداخت وجه تعیین شده از محتوی این دوره آموزشی استفاده نمائید.

اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد نکته طلایی فروش

امکان ثبت نظر جدید بسته شده است.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

درخواست پشیبانی با واتس آپ؟