0
0

عقاید ده‌ گانه بازاریابی کاتلر

2448 بازدید

عقاید ده‌گانه بازاریابی نسل سوم (فیلیپ کاتلر)

نسل اول: محصول محور

نسل دوم: مشتری محور

نسل سوم: انسان‌محور

 

عقیده اول: به مشتری عشق بورز و به رقبایت احترام بگذار

در کسب‌وکار، عشق ورزیدن به مشتریان یعنی به دست آوردن وفاداری آن‌ها از طریق اعطای ارزش های بزرگ و لمس کردن احساسات و معنویت آن‌ها

عقیده دوم: به تغییر حساس باش و برای تحول آماده باش.

محیط کسب‌وکار در حال تغییر است. تعداد رقبا بیشتر و باهوش تر خواهند شد. همین روند برای مشتریان نیز صادق است. اگر شما به این موضوع حساس نباشید و نتوانید این تغییرات را پیش‌بینی کنید، شرکت شما منسوخ خواهد شد و به تدریج خواهد مرد.

عقیده سوم: از برند خود محافظت کن و در مورد آن چه هستی، شفاف باش.

در بازاریابی شهرت برند همه چیز است. اگر دو محصول دارای کیفیت یکسانی باشند، مردم تمایل به خرید محصولی دارند که از برند خوش‌نام تری برخوردار باشد. شرکت باید جایگاه یابی و تمایز شفافی برای برند خود در بازار هدف ایجاد نماید.

عقیده چهارم: مشتریان مختلف هستند؛ ابتدا پیش آن‌هایی برو که می‌توانند از تو منفعت بیشتری ببرند.

این اصل بخش‌بندی است. شما احتیاجی به مخاطب قرار دادن همه ندارید بلکه باید آن‌هایی که بیش‌ترین آمادگی برای خرید و منفعت بردن از ایجاد ارتباط دارند را مورد نظر قرار دهید.

عقیده پنجم: همیشه بسته خوبی را با قیمت عادلانه ارائه کن.

نباید اجناس بی‌کیفیت با قیمت بالایی فروخته شوند. بازاریابی درست بازاریابی عادلانه است که در آن قیمت با محصول باید مطابقت داشته باشد.

عقیده ششم: همیشه در دسترسش باش و اخبار خوب را منتشر کن.

یافتن خود را برای مشتریانی که در جستجوی شما هستند، سخت نکنید. در اقتصاددانشی امروزه، دسترسی به اینترنت و فناوری اطلاعات امری اجتناب‌ناپذیر است.

عقیده هفتم: مشتری خود را به دست آر، نگه دار و رشد بده.

اصول مدیریت ارتباط با مشتری را جدی بگیرید. اقدام به جذب مشتریان درستی بنمایید که به خاطر رضایت عمیقی عاطفی و منطقی، خرید از شما را ادامه می‌دهند. آن‌ها همچنین این قابلیت را دارند که حامیان سرسخت شما از طریق بازاریابی توصیه‌ای(دهان به دهان) باشند.

عقیده هشتم: در هر کسب‌وکاری هستید، در نوعی کسب‌وکار خدماتی فعالیت می‌کنید.

کسب‌وکارهای خدماتی فقط به هتل‌ها و یا رستوران‌ها محدود نمی‌باشد. کسب‌وکار شما هر چه که هست، شما باید روحیه تمایل به خدمت رسانی به مشتریانتان را داشته باشد.

عقیده نهم: همیشه فرایندهای کسب‌وکار خود را از منظر کیفیت، قیمت و تحویل بهبود بده.

وظیفه بازاریابان، بهبود دائمی کیفیت،قیمت و تحویل در فرآیندهای کسب‌وکارشان است. همیشه به تعهدات خود به مشتریان، تأمین کنندگان و توزیع‌کنندگان پایبند باشید. هیچ‌گاه درگیر تقلب و یا عدم صداقت درباره کیفیت، تعداد، زمان تحویل و قیمت نشوید.

عقیده دهم: اطلاعات مرتبط را جمع‌آوری کن، اما تصمیم نهایی را با فهم و بصیرت خودت بگیر.

این اصل ما را هوشیار می‌کند که به طور مداوم بیاموزیم. دانش جمعی و تجربه شما آن چیزی است که تصمیم نهایی شما را تعیین می‌کند. بازاریاب با استفاده از روحی بالغ و قلبی روشن قادر خواهد بود که تصمیماتش را بر اساس بصیرتی که به طور ذاتی دارد به سرعت اخذ کند.

 

بخش هائی از کتاب نسل سوم بازاریابی نوشته فیلیپ کاتلر و همکارانش

دکترعلی بابائی. توانمند ساز فردی و سازمانی

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://sq-iran.com/?p=154

باکس دانلود

راهنما

تیم آموزشی براتعلی بابائی برای تهیه این دوره آموزشی هزینه های مادی و معنوی زیادی متحمل شده ست. لذا درخواست می گردد با حس مسئولیت پذیری،رعایت اخلاق حرفه ای،الزامات شرعی و قانونی، با پرداخت وجه تعیین شده از محتوی این دوره آموزشی استفاده نمائید.

اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد عقاید ده‌ گانه بازاریابی کاتلر

امکان ثبت نظر جدید بسته شده است.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

درخواست پشیبانی با واتس آپ؟