0
0

اصول ده گانه توانمندسازی

2334 بازدید

به نام حضرت دوست که هر چه داریم از اوست

 

براتعلی بابایی هستم. توانمند سازی فردی و کسب و کار و همچنین مدرس و مربی دوره‌های بازاریابی و فروش قصد دارم درخصوص طراحی مدل کسب‌ و کار بر مبنای کتاب خلق مدل کسب‌ و کار آقای الکساندر استروالدر توضیحاتی را خدمت شما ارائه کنم.

مدل کسب‌ و کار پیشنهادی دارای 9 جزء سازنده است. جزء اصلی آن و اولین جزء آن، بخش مشتریان است. ما مشتریان مختلفی داریم و اولین کاری که باید بکنیم این است که قانون 20-80 را در خصوص مشتریانمان رعایت کنیم.

یعنی سراغ 20 درصد از مشتریانی برویم که 80 درصد از منافع ما را ایجاد می‌کنند. قاعدتاً برای اینکه به این هدف برسیم، باید بخش‌بندی مناسبی انجام دهیم. بخش‌بندی ممکن است بر اساس جغرافیا باشد. یعنی محل زندگی یا کار مشتریانمان می‌تواند محل انتخاب مشتریان ما باشد.

بخش‌بندی می‌تواند روانشناختی باشد، ممکن است رفتاری باشد، ممکن است که بر اساس جنسیت، سن و سال و نوع تأهل و تجرد افراد هم باشد. تا بخش‌بندی درستی صورت نگیرد، بازار هدف مناسبی را نمی‌توانیم انتخاب کنیم. و اگر بازار هدف مناسبی را انتخاب نکنیم، جایگاه یابی مناسبی شکل نخواهد گرفت و قاعدتاً منابع ما به هدر خواهد رفت و سود موردنظر ایجاد نخواهد شد.

از آنجا که مدل  های کسب و کار برای ایجاد و کسب پول هستند. باید با عوامل تعیین کننده سود شرکت نیز ارتباط داشته باشند. مدل کسب وکار یک سازمان حاصل تعامل موقعیت­ها، فعالیت­ها، منابع و عوامل صنعت است.

فعالیت­ های هر سازمانی می ­بایست مبتنی بر جایگاه و موقعیت آن باشد. مثلاً اگر یک شرکت تولید کننده رایانه ­های خانگی تمایل به تولید در حداقل هزینه دارد م­ی بایست نسبت به رقبا هزینه­ ی بیشتری را صرف تحقیق و توسعه کند، یا زمانی که یک شرکت تولید کننده کنستانتره، نوشابه­ های بدون الکل، بودجه بالایی را صرف تبلیغات می ­کند.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://sq-iran.com/?p=1378

باکس دانلود

راهنما

تیم آموزشی براتعلی بابائی برای تهیه این دوره آموزشی هزینه های مادی و معنوی زیادی متحمل شده ست. لذا درخواست می گردد با حس مسئولیت پذیری،رعایت اخلاق حرفه ای،الزامات شرعی و قانونی، با پرداخت وجه تعیین شده از محتوی این دوره آموزشی استفاده نمائید.

اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد اصول ده گانه توانمندسازی

امکان ثبت نظر جدید بسته شده است.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

درخواست پشیبانی با واتس آپ؟